Dlaczego lalki?

Prezenty… prezenty… każdy obdarowuje osoby z przyjemności lub z konieczności. Osobom kochanym planuje się taki zakup długo przed uroczystością . Niestety odwiedzając sklepy trudno znaleźć coś niepowtarzalnego, coś specjalnego tylko dla Niej lub Niego. W mojej głowie powstał więc pomysł własnoręcznego przygotowania niespodzianek. Coś specjalnego, tylko dla mojej rodziny, tworzącego niepowtarzalny klimat urodzin, świąt itp.

Jestem szczęśliwą żoną , mamą dwóch córek i czarodziejką domowego ogniska. To zobowiązuje. Ważny jest sam podarunek, ale ważne jest też jego niepowtarzalne wręczenie, dla niektórych to właśne jest coś niezwykłego, tworzącego klimat.

Całe szaleństwo rozpoczęło się przed Świętami Bożego Narodzenia. Zakupiłam prezenty i postanowiłam je odpowiednio , w imieniu Gwiazdora przekazać.  Inspiracją był dla mnie klimat cudownych Świąt i Rodziny, która jest dla mnie najważniejsza .
Dlatego powstał pomysł zapakowania drobiazgów w ręcznie uszyte woreczki z kolorowej tkaniny,ozdobione świątecznymi wzorami.

Natomiast wesołym dodatkiem dla każdego stały się uszyte lalki – podobizny obdarowanych. Odznaczające się cechami tych osób. Wykonane detale powiązane są z osobowością, usposobieniem i charakterem zajęć danej osoby. Studentka – z torbą, biegnąca na wykłady, czy artystka – z pomysłami sypiącymi się z wielkiej kieszeni itd. Każdą z lalek zaopatrzyłam w typowo świąteczny symbol ( gwiazdorek, bałwanek , czy renifer).
Wszyscy ubrani są świątecznie ale na luzie bo takie są nasze świąteczne spotkania.

Comments are closed.