Lalki 2014

Na pewno dały mi wiele radości :) Zacznijmy jednak od początku. Znacie ludzi z dziwnym, albo niebanalnym hobby? Ja znam masę takich osób. Nigdy jednak nie sądziłam, że dla kogoś moje nowe hobby takim się stanie. W 2012 kupiłam „przypadkiem” jedną z kolekcjonerskich lalek Barbie.  Dlaczego to zrobiłam? Powód był banalny, a poznacie go klikając  tutaj. Tak czy inaczej nie miałam zamiaru kolekcjonować lalek. Dla tej konkretnej postanowiłam szyć. Potem znalazłam w sieci dość szerokie grono osób kupujących zwykłe lalki dla dzieci i przerabiających je. To mi się szalenie spodobało i sama postanowiłam tego spróbować. Moją pierwszą przemalowaną lalkę znajdziecie tutaj. Majstrowanie przy nich i przerabianie lalek strasznie mi się spodobało. Po jakimś czasie zaczęłam się też interesować lalkami kolekcjonerskimi i tak jakoś pomysł, aby w wieku 28 lat kupić sobie lalkę eskalował do kolejnego hobby.

Wydaje mi się, że nie ma sensu tworzenie czegoś jeśli nie można się tym pochwalić, albo sobie o tym porozmawiać z kimś kto robi to samo. Dlatego trafiłam w końcu do lalkowego środowiska kolekcjonerów lalek w Polsce.

Po 3 latach spotkań nazbierała mi się spora kolekcja zdjęć z takich lalkowych pogadanek. Możecie je podziwiać niżej. Nigdy nie będę żałować kupienia tej lalki. Dzięki niej nadal świetnie się bawię. Do tego poznałam wiele wspaniałych osób z którymi do dziś miło spędziłam czas.

Zazwyczaj spotykamy się na tzw. „lalkowych kawkach” w jakiś małych kawiarniach. Jednak raz do roku organizowane są rocznicowe zjazdy kolekcjonerów z całej Polski. Wtedy można się naoglądać wspaniałych lalek do woli. Obmacać te o których czasem marzymy, pośmiać się z tych za którymi nie przepadamy i ogólnie dobrze się bawić w gronie innych kolekcjonerów.

Doll meeting

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agata Poniatowska (@aponiatowska)

#fun at #dollmeeting #momokodoll #blythe #blythecustom #poslaniecuczuc   Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agata Poniatowska (@aponiatowska)

lovely ladies at the #dollmeeting Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agata Poniatowska (@aponiatowska)

my #dolls #momoko #licca #liccacastle at the #dollmeeting :) Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agata Poniatowska (@aponiatowska)

#dollmeeting #dollplaza   Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agata Poniatowska (@aponiatowska)

#doll #dollmeeting #dollplaza Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agata Poniatowska (@aponiatowska)

#doll #dollmeeting #dollplaza   Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agata Poniatowska (@aponiatowska)

#doll #dollmeeting #dollplaza Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agata Poniatowska (@aponiatowska)

#doll #dollmeeting #dollplaza   Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agata Poniatowska (@aponiatowska)

#doll #dollmeeting #dollplaza #poppyparker #integrity Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agata Poniatowska (@aponiatowska)

#licca #liccadoll #liccacastle #reproizumi #teddy Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agata Poniatowska (@aponiatowska)

BJDream 2014
DollPlaza 2014 Agata

Co sądzicie o moim dodatkowym hobby? A może sami macie jakieś nietypowe hobby, na które natknęliście się praktycznie przypadkiem, tak jak ja na swoje? :)

Leave a Reply