Pies Piksel

Rok pod psem

By | Moim zdaniem | 2 Comments
Postanowiliśmy mieć psa. Nie szczeniaka, tylko psa, takiego z prawdziwego zdarzenia. Szukaliśmy kilka miesięcy, aż finalnie trafiliśmy do schroniska, gdzie znaleźliśmy najbardziej niesamowite czworonożne stworzenie :) Było grzeczne, a zarazem ciekawskie i szalone. Do tego będąc na wybiegu i mając do wyboru zabawki, piłki, jedzenie, wodę i inne ciekawe rzeczy, ostatecznie wybrało nas jako najciekawszy obiekt w okolicy. Dlatego bez większego zastanowienia postanowiliśmy, że to jest ten jedyny, podpisaliśmy papiery adopcyjne i zapakowaliśmy go do samochodu. Pełni szczęścia i dobrych chęci całą trójką pojechaliśmy do domu, wierzyliśmy, że teraz będzie wspaniale, jednak życie to nie taka prosta bajka.
Read More

Czy praca ocala kobiety?

Czy praca ocala kobiety?

By | Moim zdaniem | 2 Comments
Czyli odwieczne rozważania nad żyć, aby pracować, czy pracować, aby żyć? Przecież praca może być niebezpieczna, jeśli sama w sobie stanie się celem.

Dziś przedstawiam Wam „Suppli” – autentyczny rarytas na polskim rynku komiksów dla dorosłych. Poza piękną kreską, manga oddaje prawdziwy klimat pracy w agencji reklamowej. Na całą serię składa się 10 tomów i jeden tom z dodatkowymi historyjkami. Jest to opowieść o rozpaczliwym poszukiwaniu życiowego spełnienia. Podobno mężczyznom też się komiks spodoba, ja mogę jedynie napisać z perspektywy kobiety, że go raczej nie zrozumieją. Ostatecznie uznają gatunek, żeński za całkowicie szalony. Na pewno wydam im się niemożliwe, że kobiety mogą w ten sposób myśleć i działać. Read More