BlytheConPolska

BlytheCon to impreza organizowana przez entuzjastów lalki Blythe. Spotkanie organizowane jest i prowadzone w całości przez wolontariuszy. Celem BlytheCon zawsze jest dobra zabawa i wymiana doświadczeń na temat wielkogłowej lalki. Blythecon odbywa się na całym świecie od 2009 roku. Do Polski zawitał po raz pierwszy w 2015 gdzie zorganizowany  został przez fantastyczne dziewczyny prowadzące grupę Blythe Polska. Więcej o samym spotkaniu przeczytacie TUTAJ.

A co ja mam z tym wszystkim wspólnego?

Przede wszystkim jestem fanem tej lalki i posiadam obecnie jedną sztukę :) Gdyby nie fakt, że lalki kolekcjonerskie są tak okropnie drogie to miała bym ich już z 20. Ponieważ uwielbiam tą lalkę i do tego jestem grafikiem, dziewczyny z Blythe Polska poprosiły mnie o wizualną oprawę całego spotkania. Miałam przyjemność zaprojektować motyw przewodni całego  przedsięwzięcia jak i logo samej imprezy. Dodatkowo przy tej okazji powstało kilka ciekawych gadżetów i nie ukrywam, że jestem zadowolona z końcowego efektu całego projektu.

Blythecon Polska 2015
Blythecon Polska 2015

Kilka wstępnych projektów. Jak widać jedne były mniej inne bardziej udane. Jedyna wytyczna jakiej miałam się trzymać to było nawiązanie do POLSKOŚCI. Poza tym dziewczyny dały mi całkowicie wolną rękę, z czego bardzo się ucieszyłam.

Blythecon Polska 2015

I finalny wybór postaci. Ostatecznie wygrała panna z numerem 2.

Blythecon Polska 2015
Blythecon Polska 2015
Blythecon Polska 2015
Blythecon Polska 2015

Tutaj widać kilka gadżetów przygotowanych specjalnie na Blythecon Polska. Torba jak i przypinki powstały z myślą o loterii fantowej na zjeździe. Okazały się dobrym pomysłem, bo jedyną opcją wejścia w ich posiadanie było przybycie na zjazd i wylosowanie ich :) Natomiast kubki były nagrodami w konkursach zorganizowanych na spotkaniu.

Blythecon Polska 2015
Blythecon Polska 2015
Blythecon Polska 2015

Tutaj po prawej moja panna dumnie prezentuje swoją konwentową przypinkę :)

Blythecon Polska 2015

Do tego dziewczyny wpadły na świetny pomysł, aby każdy z uczestników spotkania dostał tzn. „goodie bag”, czyli torbę z prezentami i planem zjazdu. Jednym z najfajniejszych lalkowych gadżetów była w nich koszulka dla lalki z nadrukowanym logotypem Blythecon Polska. Do tego można było kupić torby zaprojektowane specjalnie dla naszych ulubionych panien, z których dochód został przekazany na schronisko dla psów.

Blythecon Polska 2015

Poza wspaniała zabawą i możliwością spotkania fanów Blythe z całej Polski, Blythecon był też wspaniałą okazją do poszerzenie garderoby mojej ukochanej lalki. Sporo gadżetów udało mi się wylosować w loterii fantowej, resztę kupiłam i nie żałuję ani jednej złotówki, ponieważ moja panna ma teraz nowe fantastyczne fatałaszki.

Już nie mogę się doczekać przyszłorocznego zjazdu :)

Leave a Reply